Kapaklı Gündem

“19 Mayıs çarenin ancak millette bulunduğunu anlamanın ve bu çareyi millette aramanın anlamlı göstergesidir”

“19 Mayıs çarenin ancak millette bulunduğunu anlamanın ve bu çareyi millette aramanın anlamlı göstergesidir”
19 Mayıs 2020 - 22:42

Kapaklı Ülkü Ocakları Mert Bulut 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik Ve Spor Bayramı olması Münasebeti ile bir mesaj yayımladı.Bulut Yayımladığı mesajda ;

“19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde vatan ve millet uğruna büyük fedakarlıklar göstererek büyük Türk milletine bağımsız ve özgür bir vatan bırakan başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e silah arkadaşlarına bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize en içten şükranlarımızı sunarız.

19 Mayıs büyük Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayıp atma kararlılığının ilk kıvılcımı ve aynı zamanda millete olan inancın bir adıdır. 19 Mayıs çarenin ancak millette bulunduğunu anlamanın ve bu çareyi millette aramanın anlamlı göstergesidir.

Bu vesile ile mukaddes vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını seve seve veren, bu anlamlı günün 101. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü silah arkadaşlarını ve  şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor bayramımızı en içten duygularla kutluyoruz.”ifadelerine yer verdi.