Kapaklı Gündem

Ücretsiz Kurs Kayıtları Başladı

Ücretsiz Kurs Kayıtları Başladı
11 Eylül 2019 - 9:40

Ergene Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ücretsiz kurslar bu yıl da düzenlenecek. Vatandaşlara yeni bir iş kapısı açmak için düzenlenen ücretsiz kurslar kapsamında Kuaförlük ve Berberlik Kursu yeni dönem kayıtları başladı.

BAŞVURU TARİHLERİ 30 EYLÜL’DE SONA ERECEK

Ergene Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ortaklığında vatandaşlara meslek edindirme adına Kuaförlük ve Berberlik kursu yeni dönem kayıtları alınmaya başlandığını ifade eden Ergene Belediyesi yetkilileri, “ Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 30 Eylül pazartesi gününe kadar temek.tekirdag.bel.tr internet adresine, 444 59 43 nolu çağrı merkezi ya da 0553 982 24 64 nolu Ergene Belediyesi Kurs Sorumlusu Sakine Öztürk’ü aramaları gerekmektedir” dedi.

KURSİYERLERE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Ergene’ye bağlı Velimeşe Mahallesi’nde bulunan eğitim merkezinde uzman öğreticiler tarafından verilecek eğitimler sonucunda kursiyerlere kurs sonunda Milli Eğitim onaylı belgeleri teslim edileceği ve kursiyerlere istihdam sağlanacağı kaydedildi.

“BİRÇOK VATANDAŞ İŞ SAHİBİ OLDU”

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de yapmış olduğu açıklamada birçok vatandaşın iş sahibi olduğunu ve bazılarının da kendi iş yerlerini açtığını ifade ederek, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile yaptığı çalışmalarla, insanımıza her alanda dokunan, faydalı olan çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Her yıl açtığımız meslek edindirme kurslarımız ile Ergene’de yaşayan vatandaşlarımıza faydalı olmaya çalışıyoruz. Biz sadece altyapı, yol, kanal, park yapmıyoruz. Biz insanımızın doğumundan ölümüne kadar her zaman yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Haber: Deniz BEKTAŞ