Kapaklı Gündem

ERGENE’DE YÜREK BURKAN GÖRÜNTÜLER

ERGENE’DE YÜREK BURKAN GÖRÜNTÜLER
132 views
29 Eylül 2021 - 16:55

Ergene Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı parkların bazı kendini bilmezlerce tahrip edilmesi dikkat çekiyor.

Yürek burkan görüntüleri gördüğünde çok üzüldüğünü ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Güne gördüğümüz bu kötü manzarayla başlamak inanın bizi çok üzdü. Ulaş mahallemizde bulunan Halk Bahçesi projemizde parkımızın kimliği belirsiz kişiler tarafından adeta talan edilmesi, çocuklarımızın gönüllerince eğlendiği oyun gruplarının kırılması bizi derin bir üzüntüye soktu” dedi.

Parklarımıza Sahip Çıkalım

Çevremize, doğamıza, yeşil alanlarımıza ve parklarımıza lütfen sahip çıkalım çağrısında bulunan Başkan Yüksel, “Bunun gibi kötü durumlara izin vermeyelim, zarar verenleri uyaralım. Her zaman dediğimiz gibi bu güzel parkları yapmak bizden onları koruyup kollamak sizden” diye konuştu.

Yapmak Kadar Korumakta Önemli

Ergene Belediyesi olarak Ergene’de göreve geldikleri günden itibaren vatandaşların nefes alabileceği çocukların gönüllerince koşup eğlenebileceği park alanları yaptıklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Kısa sürede ilçemizin tüm mahallelerinde 80’in üzerinde park kazandırdık. Ancak önemli olan husus bu parkları yapmanın yanı sıra yeşil alanları, oyun gruplarını koruyup kollamak, zarar veren kişilere ya da zarar verecek davranış içerisinde olanlara müsaade etmemek. Ulaş Mahallemize kazandırdığımız park alanının son durumu bizleri derinden üzdü. Bu gibi durumların bir daha yaşanmaması için hepimize sorumluluk düşüyor. Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer alan Park ve Bahçeler birimi ekiplerimiz vakit kaybetmeden onarım ve düzenleme çalışmalarına başladılar. Temennimiz böyle üzücü durumlarla bir daha karşılaşmamak” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.