Kapaklı Gündem

Park Alanları Aydınlatılacak

Park Alanları Aydınlatılacak
13 Eylül 2019 - 8:23

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin park alanlarının aydınlatılarak daha güvenli ve kontrol edilebilir hale getirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek sorumluluk alanında bulunan parklarda aydınlatma çalışmalarının aralıksız olarak sürdürdüğünü kaydetti.

“TEDBİR ALMAYA DEVA EDECEĞİZ”

Vatandaşların huzur ve güvenliği için parklarda tedbir almaya devam ettiklerini  söyleyen Başkan Yardımcısı Tunçcan, “Parklarımızın büyük bir kısmında aydınlatma mevcut. Dönem dönem yenileme çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimizin yaptığı kontroller ve vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda aydınlatması olmayan parklarda da çalışma başlattık. Karanlıkta kalan park kalmayacak. İlk etapta Sabriye Avcı Parkı, Mimar Sinan Caddesi 3. Sokakta bulunan park alanı, Arabacı Caddesi park alanı ve Güney Caddesi Karanfil 3. Sokaktaki park alanına 8 metre uzunluğunda direk dikerek 400 wattlık armatürler ile park alanlarını aydınlattık” dedi.

“ÇORLU’MUZ İÇİN ÜRETMEYE VE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yetki ve sorumluluk alanlarında olan diğer parklara da kanun ve yönetmeliklere uygun özelliklerde yeni aydınlatma sistemlerini yerleştireceklerini ifade eden Tunçcan, “Öte yandan aydınlatması mevcut parklarda da çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği bizim için çok önemli. Özellikle çocuklarımızın oynadıkları park alanlarına daha çok özen göstermeye gayret ediyoruz. Çorlu’muz için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.