Salı, Nisan 13, 2021
11.7 C
Kapaklı
Ana Sayfa Çorlu Çorlu’da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri Başlıyor

Çorlu’da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri Başlıyor


Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik etmek amacıyla dünyanın farklı kentlerinde her yıl 16 – 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Avrupa Hareketlilik Haftası” çeşitli etkinliklerle bu yıl Çorlu’da da kutlanacak.

Avrupa Birliği Delegasyonu koordinatörlüğünde günümüzde dünya çapında kutlanmaya başlanan; yerel makamların kendi şehir merkezlerinde motorize trafiğin azaltılması, sürdürülebilir hareketlilik türlerinin kullanımının teşviki ve kişilerin yaygın tercihlerinin çevresel etkilerine ilişkin farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Avrupa Hareketlilik Haftası, bu yıl Çorlu’da yer alacak.

Çorlu’da Hareket Dolu Bir Hafta

2020 yılı temasının “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” olarak belirlendiği Avrupa Hareketlilik Haftası Çorlu’da farklı etkinliklerle desteklenecek. 16 Eylül’de başlayan hafta, Cumhuriyet Parkı’nda açık hava egzersizi ile başlayacak. 17 Eylül’de, motorlu araçların kullanımını azaltmak ve bisiklet sürücülerinin farkındalığını artırmak için “Evden İşe Bisikletle Gidiyoruz” etkinliği düzenlenecek. Emlak Konutları otopark alanından başlayacak etkinlik, ikinci toplanma alanı olan Kitap Kafe’de devam edecek ve Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanacak. 19 Eylül Cumartesi ise Yürüyen Ayaklar ile Çukurçengel Doğa Yürüyüşü gerçekleştirilecek. 20 Eylül Pazar günü ise Cumhuriyet Parkı’nda geniş katılımlı bir Çorlu Bisiklet Turu düzenlenecek. 21 Eylül Pazartesi günü etkinlikler Çorlu Belediyesi Tenis Kompleksi’nde Tenis Şenliği ile devam edecek.

Son Gün Etkinlikleri ile Dopdolu Geçecek

Avrupa Hareketlilik Haftası’nın son günü olan 22 Eylül’de ise Cumhuriyet Parkı’nda Bisiklet Tamir Atölyesi kurulacak ve bisiklet sever vatandaşlar buraya gelerek bisikletlerini ücretsiz olarak tamir ettirebilecek. Gün içerisinde Cumhuriyet Parkı’nda birbirinden farklı spor etkinlikleri vatandaşlar ile buluşacak. Basketbol Şenliği, Voleybol Şenliği, Ağırlık Kaldırma Gösterisi devam edecek etkinlikler müzik, dans ve Zumba Etkinliği ile son bulacak.
7’den 70’e tüm Çorlulular’ın maskelerini takarak ve sosyal mesafe kurallarına uyarak katılabileceği aktivitelerin yer aldığı Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine tüm Çorlu halkı davetlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR