Pazartesi, Eylül 27, 2021
20.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Çerkezköy Türkiye Komünist Partisi, Çerkezköy’de İşçi Evi’nin açılışını gerçekleştirdi

Türkiye Komünist Partisi, Çerkezköy’de İşçi Evi’nin açılışını gerçekleştirdi

Türkiye Komünist Partisi Çerkezköy’de açılışını yaptığı İşçi Evi‘ne Mahalleliler, işçiler ve emek örgütlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.Açılışta TKP Çerkezköy İlçe Örgütü adına Hasan Koçak partililere ve işçilere seslendi.

Koçak, “Bugün bizleri yalnız bırakmayan emek örgütlerinden dostlarımıza, yoldaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Geniş caddeleriyle, işçiler için yapılmış Çerkezköy, devlet tarafından değil organize bölge müdürlüğü tarafından yönetiliyor. Çerkezköy’ü sermaye sınıfı doğrudan yönetiyor” diyen Koçak, “Bu kentte insanları iktidarın sözde salgın yasaklarıyla beraber sabah işe akşam eve gitmeye mahkûm ettiler” ifadesini kullandı.

Çerkezköy için “huzurlu bir kent” denildiğini belirten Koçak, “Bu kent işçi havzası, işsizlik, uyuşturucu, çetecilik ve tarikatlar burada vücut buluyor. Biz bunların huzurunu kaçıracağız. Bunlarla mücadele edeceğiz” dedi.

‘İşçi sınıfı ayağa kalktığında, o doymak bilmeyen patronlar bavullarını toplayıp ülkeyi terk edecekler’

Koçak’ın ardından TKP Merkez Komitesi adına Savaş Sarı bir konuşma gerçekleştirdi.“Bu ülkenin emekçileri maalesef çok yoğun bir yağmaya, bir talana maruz kalıyor. Eğer işçi sınıfı örgütlenemez, örgütlü hareket edemezse, o sömürü o yağma bizi şu an yaşadığımız ülkeye mahkum ediyor” diyerek sözlerine başlayan Sarı, şöyle konuştu:“Salgın denen bir illetle karşı karşıyayız, tamam bir virüs ortaya çıktı. Ebetteki bunda tek başına bir insanın suçu yok. Fakat mesele sadece salgınla karşı karşıya kalmak meselesi değil ki. Biz Türkiye’de neyi yaşıyoruz? Türkiye işçi sınıfının eğitim hakkı yok, sağlık hakkı yok, Türkiye’de işçi sınıfının yaşama hakkı yok. Çarkların dönmesi, düzenin devamı için emekçileri feda ediyorlar. Çünkü arkadaşlar, emekçilerin sömürülmesi, patronların kar etmesi gerekiyor. İşte bu yüzden arkadaşlar, Türkiye’de emekçilerin işçilerin örgütlenmesi gerekiyor. İşçi sınıfı ayağa kalktığında, örgütlendiğinde o doymak bilmeyen patronlar 24 saat içinde bavullarını toplayıp ülkeyi terk edecekler. Boğazlarda ‘sakin ol champ’ diyen asalaklardan kurtulmak için örgütlenmemiz gerekiyor. Biz utanılacak değil gurur duyulacak bir ülke yaratacağız. Çerkezköy İşçi Evi bu iddiayı gerçekleştirmek için yapılmış bir çağrıdır.”Açılış işçilere ve mahallelilere TKP gönüllüsü olma çağrısıyla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR