Kapaklı Gündem

PINARÇA DERESİ TEMİZLENİYOR

PINARÇA DERESİ TEMİZLENİYOR
29 Ağustos 2019 - 15:12

 Çerkezköy içinden geçen Pınarça Deresi’nde görüntü kirliliğine, kötü kokulara ve suyun akışının engellenmesine neden olan zararlı otlar ve atıklar, Çerkezköy Belediyesi tarafından temizleniyor.

DERE, ZARARLI OTLARDAN VE ATIKLARDAN ARINDIRILIYOR

   Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Pınarça Deremiz, zamanla tabanında biriken çamur, sazlıklar, zararlı otlar ve dere içine atılan çeşitli atıklar yüzünden görüntü kirliliğine ve kötü kokulara neden oluyordu. Ekiplerimiz tarafından başlatılan çalışmalar ile derenin tabanındaki çamurlar, sazlıklar ve zararlı otlar ile dere içine atılan türlü atıklar temizleniyor. Böylelikle hem Pınarça Deresi’nin kötü görüntüsü ve kokusu ortadan kaldırılacak, hem de suyun akışının önündeki engeller de ortadan kalkmış olacak” dedi.

DERE YATAĞI DA TEMİZLENECEK

   Pınarça Deresi’nin tabanındaki temizlik faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından dere tabanında ilaçlama çalışması yapılacağını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Bu sayede deremizin içinde bir daha zararlı ot çıkmayacak. Pınarça Deresi temizlik çalışmaları kapsamında dere yatağının her iki tarafında temizlik çalışmaları eş zamanlı gerçekleştirilecek” diye konuştu.

SIRADA ÇORLU DERESİ VAR

  Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay açıklamalarına şöyle devam etti: “Pınarça Deremizdeki temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Çorlu Deresi’nin Mustafa Uğurlu Köprüsü ile Mezbaha Kavşağı arasında kalan kısmında temizlik çalışmalarına başlanılacak. Devlet Su İşleri ve Çerkezköy Belediyesi işbirliği ile yapılacak çalışmalar ile Çorlu Deresi’nin de tabanı temizlenecek.”