Cumartesi, Ocak 23, 2021
4.6 C
Kapaklı
Ana Sayfa Çerkezköy Kozuova Büyük Adımlar Atmaya Devam Ediyor

Kozuova Büyük Adımlar Atmaya Devam Ediyor

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Süleyman Kozuva’nın yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Favori İşletmecilik A.Ş. ile YAKO Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. ortak girişimi, Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın üstyapı ihalesini kazandı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nde yapılan ve 6 firmanın katıldığı ihalede; en uygun teklifi, 297 milyon 100 bin avro+KDV karşılığında Çerkezköy TSO Başkanı Süleyman Kozuva’nın yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Favori İşletmecilik A.Ş. ile YAKO Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. ortak girişimi verdi.

İhaleye teklif veren firmalar arasında  EMT İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş./Ziver İnşaat Taah. Mad. Tur. Paz. San. Tic. A.Ş. ortak girişimi, RC Rönesans İnşaat Taahhüt A.Ş., IC İçtaş İnşaat ve Ticaret A.Ş., YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, TAV Havalimanları Holding A.Ş. de yer aldı.

Yapılan ilahede en uygun teklif, açık artırma usulüyle belirlenirken, şirketlerle yapılan ve 147 tur süren pazarlık sonucunda, 297 milyon 100 bin avro + KDV karşılığında Favori İşletmecilik AŞ/YAKO Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret AŞ ortak girişimi en uygun teklifi sundu. Toplam 3 etap halinde planlanan projede, 1’inci etap yatırımların tamamlanarak havalimanının hizmete verilmesi için planlanan yatırım süresi 2.5 yıl ve işletme süresi 25 yıl olacak.

2013’te ülkemizden kilometrelerce uzakta başlayan havayolu serüvenimizi, ülkemizde de sürdürecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İhalenin kazanması ile  birlikte Çerkezköy’e yeni bir istihdam kapısı açılacağını kaydeden Kozuva, projede yaklaşık bin kişinin istihdam edileceğini belirterek, “Bu ihalenin ülkemize, ilçemize ve ailemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 2013’te ülkemizden kilometrelerce uzakta başlayan havayolu serüvenimizi, bugün edindiğimiz tecrübelerle ülkemizde de sürdürecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah Favori İşletmecilik A.Ş.’nin gelecekte sadece havayollarında hizmet üreten bir firma değil, gökyüzünde havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında yer alacağına inanıyorum. Kurulduğu günden bugüne kadar Favori ailesine katkı sağlayan, emek veren, emek verecek olan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

Gençlerin Hız Tutkusu Faciaya Neden Oluyordu

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi ,Pınar Bulvarı üzerinde Kapaklı'dan Çerkezköy'e giden halk minibüsü hakimiyetini kaybederek önündeki otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle yolcu minibüsünün içinde korku...

Kapaklı’da 3000 Pozitif Vaka 100 Üzeri Kayıp

Kapaklı'da korkunc tablo.Kasım ayı verileri Kapaklı'daki korkunc tabloyu acı gerceği ortaya koydu

SON YORUMLAR