Kapaklı Gündem

K Belgelerini Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’da verilebilecek

K Belgelerini Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’da verilebilecek
36 views
22 Mart 2023 - 8:32

K Belgeleri Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasından da verilecek.

Çerkezköy Ticaret Ve Sanayi Odası Mart ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantının dilek ve temenniler bölümünde Başkan Ahmet Çetin, gerçekleştirilen girişimler sonrası K Belgelerinin artık Oda tarafından da verileceğini ifade etti.

Çerkezköy TSO Mart ayı meclis toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Nazan Çoban Başkanlığında gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin’in de katılım sağladığı toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Gündemin ikinci maddesinde yer alan Şubat/2023 ayı gelir, gider bütçe izleme raporu ve mizanın ibrası görüşülerek oy birliği ile  kabul edildi. Gündemin 3. maddesinde yer alan  Ramazan pidesi azami fiyat talebi görüşüldü. Ramazan pidesinin 300 gr 10 TL, 450 gr 15 TL olmasına oy birliği ile karar verildi.

2022 FAALİYET RAPORU SUNULDU

Gündemin 4. Maddesinde yer alan simit, açma, poğaça azami fiyat talebinin görüşülmesinin ardından 90 gr simit, açma, poğaça azami fiyatının 6 TL olmasına oy çokluğu ile karar verildi. Gündemin 5. Maddesinde yer alan 2022 yılı faaliyet raporunun sunumu gerçekleşti.

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER SUNULDU

Bölgemizde olası bir depremle ilgili, afet yönetimi, acil durum yönetimi hususları hakkında 15 Meslek Komitesi’nde alınan görüşler paylaşıldı. Meslek Komitesi’nden gelen öneriler doğrultusunda özellikle zemin etütü, teknik konulara dikkat, kaliteli malzeme seçimi, denetim süreçlerine uygunluk, denetim personellerinin görev tanımlarına uygun hareket etmesi gibi konuların üzerinde duruldu.

DİJİTAL TAKOGRAF VE ARAÇ MUAYENE İSTASYONU İÇİN GİRİŞİMLER SÜRÜYOR

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, “Bu ayki faaliyetlerimiz içerisinde bölgemizde özellikle 5. Meslek komitesini ilgilendiren K Belgesi, İllerden alınıyordu. Yapılan girişimler sonucunda K Belgesi artık Odamızdan da verilmeye başlanacak. İkinci bir konu ise dijital takograf, bunun da Odamız tarafından verilmesi için girişimlerimiz sürüyor. TÜVTÜRK Muayene İstasyonu için girişimlerimiz devam ediyor. Tedarikçi günleri için ise çalışmalarımızı daha da detaylandırmak adına bayram sonrasına aktaracağız.” dedi.

ÇEF EYLÜL’DE GERÇEKLEŞECEK

Bölgenin ilk ve tek endüstriyel fuarı olma özelliğini taşıyan ve merakla beklenen Çerkezköy Endüstriyel Fuarı ile ilgili de bilgiler veren Çetin, “Çerkezköy Endüstriyel Fuarımızı Eylül ayı içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Daha geniş katılımlı olması adına OSB’lerimizi de işin içerisine dahil edeceğiz. Bu konu ile ilgili de ilerleyen süreçte detayları paylaşacağız”. İfadelerini kullandı.  

Dilek ve temenniler bölümünün ardından meclis sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.