Pazartesi, Eylül 27, 2021
13.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Çerkezköy ÇOSB’den Sağlık Çalışanları Adına Anlamlı Etkinlik

ÇOSB’den Sağlık Çalışanları Adına Anlamlı Etkinlik

Türkiye’nin örnek ve planlı kalkınma modelinin hayata geçirildiği bir bölge olan,Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) firmalarıyla birlikte üretime devam ederken, aynı zamanda çevreci bir yaklaşımla da birçok projeyi hayata geçirerek yine örnek oluyor.

Hem ülke ekonomisine katkı sağlamak, hem de gelecek nesillere modern bir organize sanayi bölgesi bırakmak için çalışan ÇOSB, sağlık çalışanları için de bir orman oluşturuyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın nedeniyle birçok sağlık çalışanı canla başla çalışıp, hayatlarını ortaya koyarak karşılığı ödenemeyecek bir fedakarlık örneği sergiledi. Hastaları sağlıklarına kavuşturmak için durup dinlenmeden, gece gündüz çalışan sağlık çalışanları; bu zorlu dönemde en büyük riski göze alan insanlar oldu. ÇOSB Yönetim Kurulu da, bu zorlu mücadelede canlarını ortaya koyan ve hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarına minnet ve vefasını göstermek için ‘ÇOSB Çerkezköy ve Kapaklı Sağlık Çalışanları Ormanı’ oluşturdu.

ÇOSB içerisindeki yaklaşık 21 bin metrekarelik alanda Çerkezköy ve Kapaklı’da görev yapan yaklaşık 1400 sağlık çalışanı adına birer fidan dikildi. Fidan dikiminin yanı sıra sağlık çalışanlarının, adlarına düzenlenen sertifikaları tüm sağlık çalışanlarına teslim edildi. Fidan dikim törenine; Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürü Dr. Olcay Palak, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Saim Buyruk ve Ahmet Temiroğlu, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra Çerkezköy ve Kapaklı Devlet Hastaneleri yetkilileri katıldı.

Fidan dikim töreninde konuşan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler şunları söyledi: “ÇOSB olarak, kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarımız kapsamında; dünyada ve ülkemizde yaşanan COVID-19 pandemisi sürecinde örnek ve özverili bir çalışma sergileyen sağlık çalışanlarımızın adına birer fidan dikilmesi yönünde karar aldık. Aldığımız bu karar doğrultusunda bugün burada fidan dikimimizi gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle emekleri ve hakları hiçbir zaman ödenemeyecek sağlık çalışanlarımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum. Burada yaklaşık 1400 sağlık çalışanımız adına fidan dikiminin yanı sıra 21 bin metrekarelik alanda, toplamda 2 bin 400 fidan dikmiş olacağız. Küresel salgın ile en ön sırada mücadele eden sağlık çalışanlarına olan borcumuzu ödememizin imkanı yok. Biz, bu ormanla sağlık çalışanlarının isim ve mücadelelerini onurlandırmak; onlara duyduğumuz minneti ifade etmek istedik. İnsanlığın sağlığı için kendi sağlığından vazgeçen sağlık çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

HER SAĞLIK ÇALIŞANINA SERTİFİKA

ÇOSB tarafından sağlık çalışanlarının adlarına düzenlenen sertifikada şu sözlere yer verildi: “Adınıza toprakla buluşturduğumuz fidanlardan oluşan ‘ÇOSB Çerkezköy ve Kapaklı Sağlık Çalışanları Ormanı’mızı; zorlu Covid-19 salgın döneminde, ülkemizi ayakta tutan ve bizlere nefes olmak için soluksuz çaba gösteren siz değerli sağlık çalışanı kahramanlarımıza adıyor, minnet ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR