Pazartesi, Aralık 6, 2021
8.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Çerkezköy ÇTSO ve NKÜ Arasında İşbirliği

ÇTSO ve NKÜ Arasında İşbirliği

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (NKÜTEK)’nin Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ile ayrı ayrı imzaladığı protokoller ile bölge ekonomisini geliştirecek üniversite-sanayi iş birliklerinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

İşbirliği protokollerine NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, NKÜTEK Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva imza attı.

AR-GE ÇALIŞMALARINDA NKÜ’NÜN DESTEĞİ SAĞLANACAK

Üniversite ve NKÜTEK’in Tekirdağ’ın üç farklı sanayi ve ticaret odası ile imzaladığı protokoller ile üniversite-sanayi arasında kurulacak işbirliklerini daha da güçlendirmenin yanı sıra karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirilmesi, sanayicilerin yapacağı Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi birikiminden yararlanması ve dolayısıyla da bölge ekonomisini geliştirecek işbirliğine katkı sağlanması amaçlandığı kaydedildi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMAK ÖNCELİĞİMİZ”

Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin imzalanan protokollerin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Üniversitemizin en fazla üzerinde durduğu konulardan bir diğeri de üniversite-sanayi birliği olmuştur. Üniversitemiz bünyesinde hizmet veren NKÜ TEKNOPARK ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi (NKUTEK) ile sanayicimize bilimsel anlamda destek vermeyi amaçlıyoruz. Geliştirilen iş birliklerini sürdürülebilir kılmak, bu kapsamda akademik bilginin sanayi ve toplum ile entegrasyonunu sağlamak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak önceliğimiz. Dolayısıyla bugün imzalarını attığımız protokolleri, bölgemize katkı sağlaması bakımından çok önemsiyoruz” sözlerine yer verdi.

KOZUVA: ÇALIŞMALARA DESTEK OLACAĞIZ

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva da yaptığı değerlendirmede, gerçekleşen protokolle üniversite ve sanayi arasında bölge ekonomisini geliştirecek iş birlikleri sağlanacağını kaydederek, “Karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirilirken, sanayicilerin yapacağı Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi birikiminden yararlanması tesis edilecek. Bizler de gerçekleştirdiğimiz protokolle birlikte odamız olarak tüm bu çalışmalara destek olmayı planlıyor ve yapılacak çalışmaların bölgemiz için faydalı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR