Kapaklı Gündem

Çerkezköy Memleket Partisi İlçe Teşkilatında Büyük Kriz

360 views
26 Nisan 2022 - 23:09
Çerkezköy Memleket Partisi İlçe Teşkilatında Büyük Kriz

Memleket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ali Çalışkan, yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

“KURTULUŞ NEFERİ OLARAK GÖRMÜŞTÜK”

Medyada yer alan görevden alındığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Çalışkan, kendi yönetimi ile birlikte mahalle temsilcilerinin ve 80 üyenin de istifa ettiğini belirterek, “Muharrem İnce’yi kurtuluş neferi olarak gördük fakat geldik gördük ki birilerinin arka bahçesi ve tabela partisi olarak kalmaya mahkumlar. 10 tane milletvekilliği, 2 tane bakanlığa karşı Tekirdağ’ın gençlerini kullandırmama kararı aldık” ifadelerini kullandı. 

“ADALETSİZ YÖNETİMİ İLE BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ”

Çalışkan, “Memleket Hareketi ile başlayan Memleket Partisi görevlendirmemiz Mart ayından bugüne kadar gelinen süreçte genel merkezde son bulmuştur. Çerkezköy ilçe örgütü olarak çalışmaları Türkiye genelinde taktir gören bir ilçeyi çalışmamaya ve sindirme siyaseti ile bu noktaya getiren il başkanı, başarısızlığının sermayesi olan adaletsiz yönetimi ile baş başa bırakıyoruz. Çerkezköy İlçe Başkanı olarak ekibim ile çıktığım bu onurlu mücadele, yine ekip çalışma arkadaşlarımın kararı ile üyelerin taktiri ile Ankara’da son bulmuştur” ifadelerini kullandı.

“EZİCİ VE ANLAMSIZDIR”

Ali Çalışkan, “26 Nisan tarihinde genel merkez ziyaretimizde son noktayı koymak kaydı ile genel başkan tarafından söylenen söz tam anlamı ile ezici ve anlamsızdır.  Genel başkanın “Az sabredin CHP koltuğunu alacağım” söyleminin ardından sahte yüzler ve sahte beyanatlar ile ülkem siyasetine darbe vurmak ile kalmayan genel başkanlık sultası ve sözde demokrasi, Memleket Partisi içerisinde maalesef ki devam etmektedir. Genel merkezde yapılan toplantıda Türkiye Cumhuriyeti’nin genç bir ferdi olan ben Ali Çalışkan bizzatihi kalkıp parti rozetimi ve ilçe teşkilatı anahtarlarımı itibarım gereği genel başkana ve CHP’den kalan ve hala devam eden güçlü sekreter yapısına teslim ettim” şeklinde konuştu.  

“ONURLU İNSANLARIN ÜZERİNDEN KİRLİ SİYASET YAPILIYOR”

Çalışkan, “Diğer partilerin arka bahçesi olmak ile tabela partisi olarak kalacak olan Memleket Partisi’nden yönetim kurulu arkadaşım Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcım Bedirhan Tanıyan ile katıldığım toplantıdan kalkarak genel merkezi terk ettim ve genel başkana şu ifadede bulundum: Yazık ki inanan insanların emekleri yine elinize yüzünüze bulaşmıştır. Kirli siyaseti, onurlu insanların üzerinden yapmaktansa sizlerin partinizden ayrılıyorum”. Tamamen şeffaf kurulan parti kaynakları anlamını ve itibarını Çerkezköy İlçe Örgütü ve Tekirdağ genelinde bitirmiştir. Trakya’yı arka bahçesi olarak gören genel başkana ve sulta memurlarına Tekirdağ gereken cevabı verecektir” dedi.

“GÖREVDEN ALINDI İDDİALARI ASILSIZ”

Çalışkan, Ankara’dan yola çıkması ile birlikte ortaya atılan ‘görevden alındı’ haberlerinin asılsız olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Gece saat 01.00 sıralarında Çerkezköy’e geldim. Açıklama yapacağım için gelen haberlere cevap vermedim. Parti meclis üyemiz Ayhan Duran bey ile doğum günümde çekilmiş olan resmimi kullanan tahtsız bedevilere buradan selamlarımı gönderiyorum. Siyaseti bilmeyen il başkanı ‘görevden aldım’ nidaları atmaya, kendi çalıp kendi söylemeye devam etmektedir. Parti Meclis Üyesi Ayhan Duran bey genel başkan listesinden değil, Türkiye genelinde kurultay delegelerinin oyları ile gelmiştir, hala görevdedir. Başka partinin sultası altında kurulan Memleket Partisi görevimiz kendi isteğim ile son buldu. Çerkezköy’de benim yanı sıra İlçe Başkan Yardımcıları Bedirhan Tanıyan, Tacettin Çiftçi, Erkan Başkan, İdris Turan, İlçe Sekreteri Funda Özer, İlçe Eğitim Sekreteri Emirhan İğdeli, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çelikkaya, İlçe Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Fırat Aydınlı, İlçe Sosyal Medya Sorumlusu Kübra Özer, Tezcan Çalışkan, Reis Atay, Fatih Aktaş, Umut Kel, Taner Barım ve mahalle temsilcileri ile 80 üye istifa etti. Tekirdağ ve diğer ilçelerden de bazı istifalar var” ifadelerini kullandı.  

“İFTARIMIZI GÖLGELEDİLER”

İstifa gerekçelerini de sıralayan Çalışkan, “Ayrılmamızın asıl nedeni il başkanının başarısızlığı. İl Başkanına; ‘Çalışalım, üretelim. Çerkezköy’de Muharrem İnce ile Memleket Partisi’ni bir araya getirelim’ dedik. Bunun yanı sıra defalarca ilçe toplantılarımıza çağırdık, gelmedi. ‘Basın ziyaretleri yapalım, il başkanımız olarak gelin basın ile sizi tanıştıralım’ dedik ama gelmedi. Ramazan ayı dolayısıyla geçen hafta Çerkezköy’de iftar programı organize ettik, kendisini de çağırdık ancak gelmedi. İftarımızı gölgelediler. Daha birçok sebep var ancak hepsini anlatmıyoruz. Biz Genel Başkanı seviyorduk fakat Genel Başkanın dün Ankara’da, ‘Az sabredin CHP’yi ele geçireceğim’ söylemi bizleri yıkmıştır. İl Başkanı ile devam edeceksiniz, İl Başkanı ile çalışmalarınız sürecek’ demesi bizi incitti. Biz İl Başkanı ile çalışmayacağımızı beyan ettik, o da kapıyı gösterdi. Bunun üzerine kalkıp rozetimi ve anahtarlarımı teslim ettim. Allah yollarını muvaffak eylesin” ifadelerini kullandı.  

“BİZ MEMLEKET SEVDALISI OLARAK MEMLEKETİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İSTEDİK”

Çalışkan, “En güçlü ilçe olarak medyanın da gündeminde olan Çerkezköy ilçesi görevi dün itibariyle bırakmıştır. Defalarca Çerkezköy yönetimini görevden almaya çalıştılar, başaramadılar. Başaramayacaklardı da ancak dün biz bu istifa kararını almadan önce şöyle dedik; biz bu Sultanın altında ezilmeyeceğiz. Genel Başkanının birinci söylemi neydi? ‘İtaat değil itiraz edeceğiz’ demişti. Bizi itaat ettirmeye kalktılar, biz itaat etmedik. Partinin 6 tane temel ilkesi var, bunlara uymuyorlar. Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasına sığınıp da siyaset yapma kültürü bitmiştir. Bunu kesin bir dille söylüyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesinde siyaset olmayacağını Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Tekirdağ genelinde göstermiştir. Örgütün de yüzde 50’ye yakını istifa etti, daha da istifalar gelecek. Bugün diğer il ve ilçelerden, Türkiye’nin farklı noktalarından birçok başkan aradı, Genel Başkana anahtarı ve rozetimizi teslim ettiğimizi söylediğimizde hepsi şunu söyledi; ‘Tebrik ederiz, doğru noktaya atış yapmışsınız’ Biz memleket sevdalısı gençler olarak memleketi ön plana çıkarmak istedik” dedi.

“TÜZÜĞÜ KENDİLERİ YIPRATTILAR”

“Genel Başkan Muharrem İnce’yi kurtuluş neferi olarak gördük fakat geldik gördük ki birilerinin arka bahçesi ve tabela partisi olarak kalmaya mahkumla” diyen Çalışkan, “10 tane milletvekilliği, 2 tane bakanlığa karşı Tekirdağ’ın gençlerini kullandırmama kararı aldık. İl Disiplin Kurulu’nun sadece Çerkezköy’e çalıştı. Siyasilerin kitap sallama olayı vardır, İl Başkanımız bize hep şunu derdi; ‘Size tüzük işleyecek’ Bu işler tüzükle olmuyor. Tüzüğü kendileri yıprattılar. Kadroları yıprattılar. Partimin içinde CHP’den ayrılıp Memleket Partisi’ne katılan sadece benim. Diğer arkadaşlarım siyasi parti üyesi değildi. Çok siyasi partiye oy vermişlerdi. Maalesef ki Genel Başkanlık makamı bu güçlü örgütleri anlayamadı, anlayamamaya devam ediyor. Yazık oldu, üzülüyoruz. Biz birçok il ve ilçede birçok genç insan Genel Başkanı bir umut olarak görüyor ama Genel Başkanlar bu partileri basamak olarak görüp bu onurlu insanların üstüne basmaya çalışıyor. Çerkezköy olarak biz üzerimizdeki bu yükü attık size bay bay” ifadelerini kullandı.

“AYHAN DURAN’I GÖREVDEN ALAMAZLAR”

Memleket Partisi Parti Meclis Üyesi Ayhan Duran’ın istifa etmeyi düşünmediğini kaydeden Ali Çalışkan, “Ayhan beyi görevden de alamazlar. Ayhan bey Parti Meclis Üyeliğine Genel Başkanın listesi ile girmedi. Türkiye genelinde 290 tane delegenin oyunu aldı. Bu oyları alırken Çerkezköy örgütü olarak kendisine açık destek verdik. Bizim İl Başkanımız Bora Küçükçetin şunu hazmedemedi, biz Çerkezköy örgütü olarak şunu anlatamadık; bölgemizden ne kadar çok milletvekili çıkarsa o kadar güçlü oluruz. Biz anlattık ama dinletemedik. Tabela partisi olarak kalmak istiyorlarmış, tabela partisi olarak boş ilçe binalarında kalacaklar. Ayhan bey Memleket Partisi’nin kurucular kurulu üyesidir. Çerkezköy’de bizi Memleket Partisi ile tanıştıran kendisidir. Çok değerli bir iş adamıdır. Ankara’ya gittiğimizde bizi ‘Ayhancılar’ olarak gördüler. Biz ne Ayhancı’yız ne de ayrancıyız. Biz bir davaya gönül verdik, o davadan da geri dönmüş genç insanlarız. CHP’den istifa edip buraya geldik diyorlar ya, CHP’nin eski papazları Memleket Partisi içinde yuva yapmış. Bunları bilin. Memleket Partisi otobüse binip gezmekten başka bir şey yapamaz” dedi.

Kaynak:MarmaraHaberGazetesi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.