BAŞAKŞEHİR OKULLARINDA HİJYEN SEFERBERLİĞİ

Dünyada birçok Avrupa ülkesinde salgın boyutuna ulaşmış olan Corona Virüsü ülkemizde de pozitif vakalar oluşturmaya başlamıştır. Başakşehir Okulları İşletme Müdürü Fatih Demir, Bakanlık tarafından okulların tatil edilmesinin ardından okullarında yapılan üst seviye hijyen çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İşletme Müdürü Fatih Demir”Dünya genelini etkisi altına alan Corona Virüs (Covid-19) salgınına karşı okulumuzda Mart ayı başından beri üst seviyede önlemler alınmaktadır. Başakşehir okulları olarak okulumuzdaki tüm öğrenciler, öğretmenler ve diğer tüm çalışanlara sağlık ekibimiz tarafından gerekli kişisel hijyen eğitimi verildi. Okulun belirli alanlarına yerleştirilmiş olan el antiseptiklerinin doğru kullanımı ile ilgili bilgilendirme talimatları asıldı. Genel hijyen konusunda çalıştığımız şirket ve eczanelerle işbirliği içinde, yüzey dezenfektanları ile sıra, kapı vs. tüm yüzeylerin temizliği için çalışmalarımız kontrollü bir şekilde devam etmektedir. Okulumuzun genel dezenfeksiyonu için nano gümüş-iyon teknolojisi kullanılarak ilgili tedbirler arttırılmıştır. Yine nano teknoloji ile UV ışınlama kullanılarak dezenfekte süreci devam ettirilmektedir. Ara tatil boyunca dezenfeksiyon işlemlerinin devam edeceğini belirten Fatih Demir, servislerimizde de bu konuda tedbirler alınmış olup uzman ilaçlama ekibi tarafından dezenfektan işlemi yapılmıştır” dedi.

Başakşehir Okulları Yönetimi de “Okul hepimizin evi ve çocuklar bu evin birer üyesi, içinde yaşadıkları bu alan için elimizdeki tüm imkânları sonuna kadar kullanmaya hazırız. Eğitimlerinden geri kalmamaları içinde tüm planlarımızı oluşturmuş bulunmaktayız. Tüm değerli veli ve öğrencilerimize sağlıkla kalmalarını temenni ederiz” dedi.