Kapaklı Gündem Gazetesi – Kapaklı Son Dakika Haber

Yaz Gazeteci Mustafa Çetin Kolları Sıvadı Geliyor

362 views
03 Mart 2019 - 1:02
Yaz Gazeteci Mustafa Çetin Kolları Sıvadı Geliyor

AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı’nın AK Partili Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çetin, beraberindeki meclis üyesi adaylarıyla birlikte Kapaklı’da faaliyet gösteren Kömürköylüler Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Çetin, burada yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Ziyarette ilk olarak Önceki Dönem MHP İlçe başkanı ve belediye meclis üyesi adayı Serkan Genç söz aldı.

 

“O SENE BU SENE, BUNDAN SONRA HER SENE”

 

Konuşmasına Cumhur İttifakı’nın adayı olan Mustafa Çetin’e tam destek vereceklerini ifade ederek başlayan Genç, “31 Mart akşamı, Kapaklı’nın 5 yıllık belediye başkanını seçeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Kapaklı Cumhur İttifakı adayı Sayın Mustafa Çetin’i 31 Mart akşamı belediye başkanı yapacağız. Mustafa başkanın yılların burada siyaset yaptığını hepimiz biliyoruz. Kapaklı’yı marka şehir yapacağını hepimiz biliyoruz.” ifadelerini kullandı. Ardından aslen Kömürköylü olan Çetin’in meclis üyeliği listesinde bulunan Selvi Acet söz aldı. Acet, “Ahmet Acet’in kızıyım, kendimi de sizin kızınız olarak görüyorum. Evet ben Selçuk Acet’in kardeşiyim ama hepinizin kardeşi olarak hissediyorum kendimi. Ayrım yapmadan beni de sahiplenmenizi ve çıktığımız bul yolda bize destek olmanızı, sahiplenmenizi hep birlikte belediyeyi aldıktan sonra hizmete kavuşacağız.” dedi ve sözü ilçe Başkanı Ercan Üçel’e bıraktı.

Üçel, “Bu dernekte bizi hep güler yüzü ile karşılayan Seyfi Bey’e çıkmış olduğu bu yolda ona da başarılar diliyorum. Ben bir fıkra ile konuya girmek istiyorum. Nasrettin Hoca yaşlanınca gençlik yıllarındaki arkadaşları ile bir araya gelir. Konu yaşlılıktır. Arkadaşlarından bir tanesi ben önceden 5. kata kadar yorulmadan çıkardım. Şimdi yoruluyorum, 1. kata taşındım. Diğeri 5 kilometre ötedeki tarlaya her gün yürüyerek gider gelirdim. Şimdi gidiyorum, dönemiyorum der. Sıra Nasrettin Hocaya gelir, ben hiç değişmedim der. Arkadaşları şaşırır. Derki, şu bahçedeki direk taşını görüyor musunuz. Gençken de ben o taşı kaldıramazdım, şimdi de kaldıramıyorum. Nasrettin Hoca ile Belediye Başkanı arasında bir bağ kurdunuz değil mi? Yine projeleri ile yola çıkacak, yine yapamayacak. Gençliğinde neyse yaşlılığında da o. Heyecanını yitirmiş bir belediye başkanına geçit vermeyin. Heyecan burada. O sene bu sene. Bundan sonra her sene” diyerek sözü 26. Dönem Milletvekili Ayşe Doğan’a bıraktı.

“DEVLET HASTANESİ ONAY ALDI”

 

Konuşmasına buraya bir müjde vermek için geldiğini belirterek başlayan Doğan, “Buraya sizlere bir müjde vermeye geldim. Artık hastaneyle ilgili bir sıkıntı yok. Sağlık Bakanımız imzaladı. Bakan yardımcımız ile görüştük. İmzaladı ve defterdarlığa gönderildiğini belirtti. Salih Bezgin başkanımızın bu konuda çok emeği var. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu emeklerin sonunda Kapaklı’ya hizmet getirmek için buradayız. Sağlık Bakanlığımız ile Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz arasında hiçbir problem yok. OSB anahtar teslim binayı yapacak. Bunun müjdesini burada sizlere veriyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı. Ardından söz Aday Mustafa Çetin’e bırakıldı.

 

“BAHANE ÜRETMEDEN ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”

 

Konuşmasına tüm Kömürköylüleri selamlayarak başlayan Çetin, “Allah’ın izniyle çok yakın bir zamanda 31 gün sonra bir müjdeyi de sandıktan alacağız. 31 Mart’a adım adım ilerliyoruz. Biz gittiğimiz her yerde gözlerde bir parıltı görüyoruz. Keşke buradan bir ayna tutabilsem size gözlerinizdeki parıltıyı sizler de görebilseniz. Allah hepinizden razı olsun. 15 yıldır görevde olan yerel yönetimlerimizin artık ona inanmayan itibar etmeyen seçmenleri var. Haliyle meydanları, salonları dolduramıyor. Belediye personelini ve yakınlarını salonlara çağırıyorlar. Otobüslerle başka yerlerden insan taşıyorlar. Son 15 gün kala her şey meydana çıkacak. Belediye Başkanımız 3 dönem çıktı vaatler verdi. Kitapçıklar bastırdı. Bunların hiç birini gerçekleştiremedi. Artık bakıyorum da Kapaklı’nın dışına çıkmış Kömürköye hizmet yapacağım diyor. Kendisi birkaç yerde konuşmalarında bizi yasaları bilmemekle suçluyor. Su sorunu olunca TESKİ’ye gidin diyor. Yol Sorunu oluyor Büyükşehir diyor. Ulaşım sıkıntısında UKAME diyor. Her şeyi bir yere bahane üretiyor. Hizmet etmek isteyen kişi bahane üretmeden hizmet etmeli. Bizler bahane üretmeden çözüm üreteceğiz.” dedi.

 

“KAPAKLI’NIN ARTIK VAKİT KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜ YOK”

 

Konuşmasının devamında göreve geldiklerinde nasıl hizmet yapıldığını Mandalı’ya öğreteceklerini dile getiren Çetin, “Göreve geldiğimizde hizmet nasıl yapılıyormuş göstereceğiz. Bana, sen Büyükşehir yasasını bilmiyorsun diyor. Ben neyin nereye bağlı olduğunu biliyorum. Bizler diyoruz ki, sen belediye başkanısın. Sen bu şehre hizmet etmek için orada oturuyorsun. Doğumdan ölüme kadar bu şehirde yaşayan herkesin sorunlarıyla ilgilenmek zorundasın. O zaman da diyor ki sen yasa bilmiyorsun, kanun bilmiyorsun. Bu kanuna göre ben burada oturmaya devam edeceğim diyor. Bir 5 yıl daha oturursam yine aynı şekilde devam edeceğiz diyor. Bende diyorum ki bizler hep beraber seni 5 yıllık bir tatile göndereceğiz diyorum. Kapaklı’nın zaman kaçırmaya artık tahammülü yok.” dedi.

ONUN YAPAMADIĞI 41 PROJEYİ BİZ YAPACAĞIZ”

 

Konuşmasının devamında AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop’un çok önemli bir göreve geldiğini belirten Çetin, “Hangi kapıyı çalmamız, hangi kapıya gitmemiz gerekiyorsa oraya gideceğiz. Hizmeti almadan gelmeyeceğiz. Mevcut belediye başkanımız zamanının çoğunu yurt dışında çeşitli bahanelerle geçiriyor. Başkan Kapaklı’yı hak etmiyor. Bizi rahatsız eden bir diğer konu ise. Belediyeyi bir aile şirketi gibi kullanıyor. Biz Allah’ın izniyle ben değil biz diyerek hareket edeceğiz. Mustafa Çetin bu işin sadece bir sembolü. Arkada çok büyük bir mutfak ekibi var. Büyük bir beyin takımı var. İnşallah göreve geldiğimizde hem Kapaklı’yı şehir yapacağız. Hem de vatandaşlarımız sorunlarıyla hemhal olacağız. Onun yapamadığı 41 projeyi de biz yapacağız.” diye konuştu.

 

“2 YIL İÇERİSİNDE KAPAKLI’NIN ALTYAPISINI BİTİRECEĞİZ”

22 Ocak akşamı görev tebliğ edildiğinden bu yana telefonlarının susmadığını dile getiren Çetin, “Kapaklı’da uzun yıllardır bir özlem var. Bu özlemin adı hizmet. Kapaklı’da gittiğim evlerde, gittiğim programlarda, karşıma kim çıkıyorsa 10 kişiden 8i şunu söylüyor; ‘Kurtarın bizi’ Bizler bu sene tüm vatandaşlarımızı kurtaracağız. Vatandaşlarımızın beklediği özlemi takip ediyoruz. Gereken projeleri not alıyoruz. Kapaklı’da vatandaşlar çok bir şey istemiyor. Yollar en büyük sorun, keza kaldırımlar aynı şekilde. Eşiniz çocuğunuzla gidebileceğiniz 2 tane yer var. 116 bin nüfusu olan Kapaklı’ya bunlar reva değil. Biz bunların hepsini görüyoruz. 25 yıldır ben bu işin içindeyim. Sizlerin desteğiyle bu işi bitireceğiz. Ayrıca hükümetimizden gelen yatırımlarla, Mustafa Şentop hocamızın desteğiyle, Süleyman Soylu’ya olan yakınlığımızla sizlere iddia ediyorum. Kapaklı’yı 5 yıl sonra tanıyamayacaksınız. İki yıl içerisinde Kapaklı’nın altyapısını bitireceğiz. Sosyal tesisleri hep birlikte inşa edeceğiz. Göreve geldiğimizde sizlerle 14 mahallemizi gezeceğiz. Sizlerin sorunlarını sıkıntılarını yerinizde dinleyeceğiz.” diye konuştu.

 

“TÜRK BAYRAĞI İLE MEYDANLARDA OY AVCILIĞI YAPIYOR”

 

Konuşmasının devamında İrfan Mandalı’yı eleştiren Çetin, “Salonlarda Türk Bayrağı dağıtıyor. Bizim Mili değerimiz olan Türk Bayrağımızı siyasi malzeme olarak kullanıyor. 15 Temmuz’da bizler meydana inerken, o yoktu. Şimdi almış Türk bayrağı ile meydanlarda oy avcılığı yapıyor. Kendisini esefle kınıyoruz. 3 dönemdir yaptığı bir uygulama var. Betonların üzerine yol yapmaya çalışıyor. 31 Mart akşamından sonra 1 Nisan ile değişim hep beraber başlatacağız.” dedi ve program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P