Kapaklı Gündem Gazetesi – Kapaklı Son Dakika Haber

Selvi Acet, Mustafa Çetin Abimle Varım Dedi

799 views
16 Şubat 2019 - 1:23
Selvi Acet, Mustafa Çetin Abimle Varım Dedi

Kapaklı Ak Parti Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı açıklama programları tüm hızıyla devam ediyor.Aday adayı enflasyano yasayan Kapaklı Ak Parti İlçe teşkilatı çok güçlü bir bayan isim ile 31 Mart seçimleri için ne kadar iddaalı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.Kapaklı’nın güçlü bayan siyasetçilerinde Selvi Acet listede olsam da olmasam da Mustafa abim ile 31 Mart seçimlerinde Kapaklı halkı hizmet ile buluşacak diyerek meclis üyeliği aday adaylığını açıkladı.

 

İsmet Paşa Mahallesinde bulunan seçim ofisinde düzenlenen programa Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, Kadın Kolları Başkanı Melek Çiçek Öztürk, partililer ve çok sayıda mahalleli katıldı.

KALP KIRMADAN ZAFERE ULAŞACAĞIZ

Programda ilk olarak Cumhur İttifakı adayı Mustafa Çetin, sahada çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Herkes bizleri samimi karşılıyor. Her ziyaretimizde Kapaklı’nın sorunlarını, halkın beklentilerini dinliyoruz. Kapaklı’da yaşayan her bölgenin vatandaşı ezici bir sonuçla seçimi alacağımızı ifade ediyor. Boşluk vermeden, herkese değişimin zaruri olduğunu anlatarak, hangi partili olduğuna bakmaksızın herkesle kucaklaşarak yeni bir heyecanı Kapaklı’da iktidara getireceğimizi ifade ediyoruz. Birlik beraberlik içerisinde, huzurlu bir seçim ortasında kalp kırmadan 31 Mart akşamı zafere ulaşacağımıza inancımız var. Samimiyetle yürümemiz gerekiyor. Bir maçta galip olan tarafız. Hata yapmamamız ve maçın sonucunu değiştirecek bir penaltıya sebebiyet olmamamız yeterli.Benim için isimler önemli değil. Ben gecesini gündüzünü sorunları çözmek için harcayacak, belediye ile vatandaş arasında köprü olarak, Kapaklı’nın sorunlarını, beklentilerini çözmek için mücadele edecek bir ekip istiyorum. Meclis üyesi olanlara görevler vereceğim, hepsini çalıştıracağım. Kapaklı ciddi hizmet bekliyor. İlçemize kaynak sağlamak, hizmet getirmek için koşacağız. Vatandaşlarımızın sorunlarını bir takım halinde çözeceğiz.” dedi. Çetin, Acet’e de başvurusunun hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Hayırlı olmasını diliyorum. Kapaklı’da kadınların daha fazla siyasete girmesini, gençlerin daha aktif olmasını istiyoruz. Elimizden geldiği kadar da temsil hakkını sağlamaya çalışacağız.” dedi

İlk olarak heyecanlı olduğunu belirterek konusmasına başlayan Selvi Acet  “1987 doğumluyum. Kırklareli’ne bağlı Vize’nin Kömürköyündenim. 32 yıldır İsmet Paşa Mahallesinde ikamet ediyorum. Ailemi hem uzun süredir burada olmamız sebebiyle hem de her birinin esnaf olması sebebiyle buradaki herkes tanır. Çok şükür kapısını çaldığımızda buyur edilmeyeceğimiz kimse yoktur. Kendim tekstil teknikeri olmakla birlikte İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Kısmetse birkaç ay içerisinde sosyolog, yani toplum bilimcisi olarak aranızda olacağım. Topluma katkı sağlamak amacıyla çıktığım bu yolda toplum bilimi okuyor olmaktan da son derece keyifliyim. Daha öncelerde ise 7 yıl boyunca bir fabrikada kalite müdürü olarak çalıştım. Bu süreç içerisinde kendimi daha da geliştirmek adına eğitimler aldım ve seminerlere katıldım. Bunun üzerine Ekin KYS firmasını kurarak Doğusan Tekstil, Öznür Kablo gibi fabrikalara çeşitli alandaki iş yerlerine kalite belgeleri verdim. Bütün bu işlere devam ederken bölgenin eksiklikleri arasında olan bir sağlık kurumu açmaya karar vererek Etkin Psikoteknik değerlendirme merkezini kurdum. Bu sayede bölgemizdeki bütün ticari araçların, ağır vasıtaların ve ehliyetini kaptıran vatandaşlarımızın ihtiyacı olan hizmeti ayaklarına getirmiş oldum.

Konuşmasının devamında kaliteli iş yapmanın ve güvenilir olmanın kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Acet, “Buradan yola çıkarak Türkiye genelinde bir dernek kurmaya karar verdik. Türkiye Trafik Güvenliği ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezleri olarak derneğimizi kurduk. Yapılan çalışmalara devam etmekteyim. 13 ve 14 Ocak günleri Ankara’da yapılan trafik çalıştayımızda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu ağırladık ve Kapaklı’yı da konuştuk. Kendisi de Kapaklı’yı tanıdığını ifade etti.” dedi.

“NEDEN AK PARTİLİYİM?”

2013 yılında çok ciddi sağlık problemlerim vardı. Yakınlarım çok iyi bilir o dönem sadece 2 mm ile hayata tutunmaya çalışıyordum. Ankara’da tedavi görürken Keçiören’de şefkat evinde kalıyordum. Tedavi için Keçiören’den Söğütözü’ne gitmem gerekiyordu fakat hayati riskim var, aracım yok, yanımda annem var ama Ankara’yı bilmiyoruz nasıl yapacağız diye düşünürken o akşam şefkat evini ziyarete belediye başkan yardımcısı geldi. Bizlerle yaptığı istişare sonrasında bizlerden bir isteğiniz var mı diye sordu. Annem bizim sıkıntımızı dile getirince, “Siz hiç düşünmeyin bu konuyu başkanımızın makam şoförü sabah sizi buradan alacak hastaneye götürecek tedavinizi olunca da alıp getirecek, yeter ki kızımız iyi olsun.” dedi. Dediğini de yerine getirdi.” ifadelerini kullandı.

“PLANLI VE SİSTEMLİ ÇALIŞACAĞIZ”

Sözlerinin devamında ise Mustafa Çetin’in kaliteye verdiği önemden bahseden Acet, “Burada özellikle değinmek istediğim bir konu var. Kıymetli başkan adayımızın her alanda kaliteye çok önem verdiğini hatta vazgeçilmezi olduğunu biliyorum. Bu doğrultuda Kapaklımıza hizmet etmeyi de kendine düstur edineceğinden hiç şüphem yoktur. Peki ben bu anlamda kendisi için ne yapabilirim diye düşünürsek eğer belediyede yapılması gereken çok iş olduğundan dolayı bu işleri gerçekten bir sisteme oturtmak ve bunun devamlılığını sağlamak için kendisine yardımcı olabileceğimi burada belirtmek isterim. Çünkü bilinir ki disiplinli ve etkili çalışabilmenin yolu planlı ve sistemli çalışmaktır. Doğru sonuca varabilmek için hem kalite yönetim sistemini, hem çevre yönetim sistemini hem de iş sağlığı ve güvenliği sistemini kurabilir ve kaliteli hizmete ulaşabiliriz. Hepinize destekleriniz için teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P