Kapaklı Gündem Gazetesi – Kapaklı Son Dakika Haber

15 Yıllık Belediye Başkanısın Asfaltan Yoldan Bahsediyorsun.Fıkramısın Sen Mandalı

594 views
11 Mart 2019 - 13:05
15 Yıllık Belediye Başkanısın Asfaltan Yoldan Bahsediyorsun.Fıkramısın Sen Mandalı

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mustafa Çetin, beraberindeki meclis üyesi adaylarıyla birlikte Kapaklı Tokatlılar ’nde vatandaşlar ile bir araya geldi.Çetin konusmasında ,”Acı bir tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçen sene temel atılmış ve bu sene temeli atılacak toplam 18 tane okul projesi var. Bu okulların büyük bir kısmı mevcut okulların bahçesine yapılmak zorunda kalındı. Çünkü okul yerlerini dahi satmış bir belediye başkanımız var. Karaağaç’ta Kapaklı’dan daha fazla okul yeri var. Sizlerden rica ediyorum. Bu zihniyeti buradan def edelim gitsin. Bir plaket verelim kendisine 5 yıl sonra geldiğinde meydan burada beğenmezse çıksın tekrar. 15 yıldır Kapaklı’da bir kapalı Pazar yeri dahi yok. Nüfusumuz 116 bin. Bu nüfus Anadolu’da birçok ilden daha fazla. Pazar yerimiz yok ya. Fıkra mısın sen İrfan Mandalı.” diye konuştu.”

Çoşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Mustafa Çetin yaptığı konusmada Mandalı’nın secimi kaybettiğini bildiğini kendisini Bulgaristan’a tatile göndereceğini belirtti.Çetin ayrıca 21 Mılyonluk arsa satısından gelen paranın ne yapıldığını sordu.Çoşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Mustafa Çetin’e Cumhuriyet Mahaleliler balkonlarından destek verdiler.

“31 MART’TA Kİ ZAFERİMİZİ ENGELLEYEMEYECEKSİNİZ”

Tokatlıları temsilen AK Parti eski İlçe Başkanı Salih Bezgin bir konuşma gerçekleştirdi. Bezgin konuşmasında Tokatlı hemşehrilerinin Mustafa Çetin’i destekleyeceklerinden şüphe duymadığını ifade etti. Ardından sözü AK Parti İlçe Başkanı Ercan Üçel’e bıraktı. Üçel ise konuşmasında 31 Mart günü zafer kazanacaklarını ve bu zaferi kimsenin engelleyemeyeceğini belirtti ve sözü Mustafa Çetin’e bıraktı.

Konuşmasına tüm katılımcıları 31 Mart akşamı belediye meydanına zaferi kutlamaya davet ederek başlayan Çetin, “15 yıldır yan gelip yatan, sayısız defa Bulgaristan’a giden, ama hiçbir zaman Kapaklı’nın derdiyle dertlenmeyen bir belediye başkanımız var. Tutturmuş kendisi EYT’den vuruyor, domatesten vuruyor, soğandan, patlıcandan bahsediyor. Sana buradan sesleniyorum eğer Kapaklı’nın bu patates tarlasına dönmüş bu yollarında soğan ekseydin, patates ekseydin valla bir iyilik yapmış olurdun. Yalan gelince, vaat vermeye gelince, her şeyi bir numara yapan bir belediye başkanımız var. Hizmete gelince hep bir bahane var. Kapaklı artık bunu istemiyor. Tatile gideceksen tatile git. Emekli olacaksan, emekli ol. Torunlarınla oynayacaksan torunlarınla oyna ama Kapaklı’nın geleceği ile oynama kardeşim.” diye konuştu.

Konuşmasına yerel seçim ile genel seçim arasındaki farkı belirterek başlayan Çetin, “Yerel seçimler ideolojik seçim değildir. Hizmet seçimidir. Bu sefer 3 dönem şans verdiğiniz ve sizi her dönem kandırmış olan, her dönem oyalamış olan bu zihniyeti buradan def edelim. Cebimde bir kağıt var. Sayın Belediye Başkanımızın 15 yıldır belediyede yan gelip yatan kişinin imzası olan bir evrak var elimde, bu evrakta 2014,2015,2016,2017 ve 2018 yıllarında Kapaklı Belediyesine ait olan arsaları ve hisseleri satarak elde ettiği 21 milyon liralık bir gelir var. Bizim yeşil alanlarımızın, otopark alanlarımızın, yeşil alanlarımızın satışından elde ettiği 21 milyon. Bundan yaklaşık 4 ila 5 ay önce bir asfalt plenti lafı tutturdu kendisi. Ben bir asfalt plenti yapacaktım izin vermediler, diye gazel okuyan bir belediye başkanımız var. Toplam rakam olarak da bahsettiği 11 milyon lira. Toplam satışı 21 milyon olan belediyede 11 milyon liralık bir ihale ile Kapaklı’nın her yerini asfalt yapacaktım diyor. Sen zaten 2014 yılından beri bir sürü yer satmışsın. 21 milyon lira da cebe koymuşsun. İki defa asfalt atman gerekiyordu bu yollara ama yok. 5 yıllık Kapaklı Belediyesi’nin bütçesi 200 milyon liranın üstünde. Ama biz bir hizmet göremiyoruz.” dedi.

“SEÇİMİ ŞİMDİDEN KAYBETTİĞİNİ BİLİYOR”

Kapaklı halkının mevcut belediye başkanından kurtulmak istediklerini ifade eden Çetin, “46 gündür sahada sokak sokak geziyorum. Ev ev dolaşıyorum. Sizlere samimi bir şekilde söylüyorum. 70 yaşında 80 yaşında nineler bile ‘kurtar bizi şundan’ diyor. Belediyeye gittiğinde vatandaşı karşısına almayan, dinlemeyen bir belediye başkanı istemiyoruz. Biz belediyeyi aile şirketi olmaktan kurtaracağız. Bu belediye herkesin belediyesi olacak. Ne yollarımızda yürüyebiliyoruz. Ne de içilebilir bir suyumuz var. Ailece gidecek bir parkımız bile yok. Bizleri buradan Çerkezköy’e bile götüremiyor. UKOME’deki toplantılarda da bulunmadığı için, şimdi selfie çekip, Kadir Albayrak’a laf atıyor. İnanın Kadir Albayrak bile onu belediye başkanı olarak görmek istemiyor. Ben kendisini 42 yıldır tanıyorum. Niyetini de çok iyi biliyorum. Şu anda CHP’nin Belediye Başkan Adayı seçimi kaybettiğini yemin ederim biliyor. Gelen fırtınayı da görüyor. Son 10 günde öyle bir fırtına esecek ki meydanlarda, onlar da bunu kesmek için değişik oyunlar oynuyorlar. Bizim boş vaatlerle işimiz yok, tek derdimiz Kapaklı’ya hizmet getirmek. Derdimiz kavgamız hizmet.” ifadelerini kullandı.

“FIKRA MISIN SEN İRFAN MANDALI?”

Çetin, “Acı bir tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçen sene temel atılmış ve bu sene temeli atılacak toplam 18 tane okul projesi var. Bu okulların büyük bir kısmı mevcut okulların bahçesine yapılmak zorunda kalındı. Çünkü okul yerlerini dahi satmış bir belediye başkanımız var. Karaağaç’ta Kapaklı’dan daha fazla okul yeri var. Sizlerden rica ediyorum. Bu zihniyeti buradan def edelim gitsin. Bir plaket verelim kendisine 5 yıl sonra geldiğinde meydan burada beğenmezse çıksın tekrar. 15 yıldır Kapaklı’da bir kapalı Pazar yeri dahi yok. Nüfusumuz 116 bin. Bu nüfus Anadolu’da birçok ilden daha fazla. Pazar yerimiz yok ya. Fıkra mısın sen İrfan Mandalı.” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN GÜCÜNDEN KORKUYOR”

15 Temmuz’da Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın meydanlarda olmadığını iddia eden Çetin, “Biz nöbetteyken, kendisi buralarda yoktu. Bir çayı bile o meydanlarda vatandaşımıza çok görürken, şimdi sabahları işçilerimize çorba dağıtıyor. Bu millet bunu yemez. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Anlayışından uzak bir başkanımız var. CHP’nin adını bile ağızına alamıyor. Çünkü Cumhur İttifakı’nın gücünden korkuyor. Bugün Pınarça’daydık. Orada bizlere dediler ki, Pınarça bu sene AK Parti’ye en çok oy çıkaracak. Termik Santral ile korkuttuğu Pınarçalılar ona inanmıyor artık. Çünkü yalanları yatsıya kadar yanıyor.” dedi.

“TECRÜBELİ, LİYAKATLI VATANDAŞLAR İLGİLENEN SORUNLARI ÇÖZEN PERSONELİMİZ İŞİNE AYNEN DEVAM EDECEK”

Konuşmasının sonuna yaklaşırken belediye personelleri ile ilgili açıklama yapan Çetin, “Bir diğer konu ise meydanlara otobüslerle insan taşıması. Belediye personelini zorla getirmesidir. Ama o personelle ben konuştuğumda ‘bizim oyumuz size, çünkü biz değişimi istiyoruz’ diyorlar. Belediye personelleri hakkında da şunu söylemek istiyorum. Liyakatli, tecrübeli kişilere ihtiyacı olan bir kurum. Orada bu özelliklere sahip olan. Vatandaşın sorunlarıyla ilgilenip, çözen herkesin başımızın üstünde yeri var. Bu konuda parti gözetmeksizin, CHP’li bir belediye personeli veya mevcut belediyede başkanın akrabası olan bir personel, benim vatandaşımın işini yapıyorsa ilgileniyorsa benim başımın tacıdır. Onlar orada çalışacak. Ama AK Partili olup da vatandaşın işiyle ilgilenmiyorsa bir kişi, kusura bakmasın bizimle devam edemez. Dolayısıyla bunlar geldiğinde sizi işten çıkaracaklar diye söyleyenler külliyen yalan söylüyor, Allah’tan da korkmuyorlar.” diyerek konuşmasını noktaladı. Ardından vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi ve program sona erdi

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P